Еволюція Неділя, 26.01.2025, 19:57
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2009 » Липень » 29 » Вони поліпшують також водний і газовий баланс грунту
Вони поліпшують також водний і газовий баланс грунту
11:53

Налічують близько 10 000 видів цих тварин. Їх довжина становить від часток міліметра до 2,5 м. Характеризуються насамперед метамерії, що полягає в розділенні їх тіла внутрішніми перегородками на сегменти, які функціонально практично самостійні. Тіло диференційовано на головну частину, середню частину і анальний район.

Для черви характерні білатерально симетрія, трехслой-ність, вторинна (целомічну) порожнину тіла, шкірно-м'язовий мішок, наявність травної, дихальної, кровоносної, нервової і статевої систем, а також органів руху (параподій) у кожному сегменті. Кільчасті черви побудовані таким чином, що зовнішня трубка, або стінка їх тіла, відокремлена від внутрішньої трубки травного каналу целомічну простором.

Кільчасті черви мають значення у кругообігу речовин у природі, служать їжею риб, у тому числі і промислових. Земляні хробаки сприяють розпушування грунту і збагачення її органічними речовинами. Вони поліпшують також водний і газовий баланс грунту.

У медичній практиці значення має що мешкає в неглибоких прісних водоймах медична п'явка (Hirudo medicinalis), яку давно використовують у лікуванні гіпертонії, підвищеної згортання крові, тромбозів і інших хвороб.

Уявлення про походження кільчастих хробаків суперечливі. Одні гельмінтологія припускають, що вони походять від турбеллярій, інші - від форм, споріднених з реброплавів. У будь-якому разі можна вважати, що походження черви пов'язано з великими ароморфоз у вигляді появи метамерії, пе-лому, кровоносної та дихальної систем, ускладнення видільної і нервової систем. Припускають, що п'явки походять від малощетінкових черв'яків або від їхніх предків.

Кільчасті черви пов'язані филогенетично з членистоногими і м'якотілими, тому вони є вузлом в родовідному дереві тваринного світу.

Тип Членистоногі (Arthropoda). Членистоногі - це найвищий тип безхребетних тварин. До його складу входить близько 650 000 видів, основна частина яких припадає на комах. За кількістю видів він є самим процвітаючим типом у світі тварин. Членистоногі поширені у всіх середовищах існування, будучи істотним компонентом всіх екологічних систем.

Для членистоногих характерна білатерально симетрія. Як й садові гельмінти, вони мають вторинну порожнину тіла. У більшості членистоногих тіло сегментовано на три відділи - голову, груди, черевце. В голові сконцентровані сенсорні органи і зовнішні нервові центри. До голові часто примикають грудні сегменти, у результаті чого утворюється головогруди. Є членистих кінцівки, що виконують роль органів пересування, почуттів, нападу і т. д.

Для членистоногих характерні також тришарової, наявність зовнішнього скелета у вигляді хітінізірованной кутикули, а також травної, дихальної, видільної, кровоносної, нервової, ендокринної та статевої систем, що характеризуються подальшим удосконаленням.

Травна система розділена на передній, середній і задній відділи. У середньому відділі розташовані травні залози (зачатки). Ротовий апарат складений передніми кінцівками (трьома парами).

Дихальна система у водних членистоногих представлена зябрами, за допомогою яких використовується кисень, розчинений у воді, а у наземних організмів - легеневими мішками або трахеями (павукоподібних і трахейнодишащіх), що дозволяють використовувати кисень атмосфери.

Кровоносна система складається з дорсального судини, що представляє собою серце і аорту. Вона незамкнута. Серце побудовано з м'язових клітин. Аналогом крові є Гемолімфа, яка в основному виконує транспортну функцію, а також забезпечує зберігання води і підтримка харчових запасів.

Видільна система характеризується значною різноманітністю, будучи представленою видозміненими метанефрідіямі.

Нервова система характеризується підвищується концентрацією гангліїв (у порівнянні з кільчастими хробаками) і складається з парного надглоткового і подглоточного гангліїв, а також з черевного нервового ланцюжка, складеної парними гангліями кожного сегмента.

Переглядів: 854 | Додав: zimfran6 | Теги: Анальний, Частина, ність | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Календар
«  Липень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz