Еволюція Неділя, 26.01.2025, 20:11
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2009 » Серпень » 1 » Для хордових характерний ряд специфічних властивостей
Для хордових характерний ряд специфічних властивостей
11:54

Хордові є головним типом тваринного світу. У цьому типі налічують понад 42 000 видів, що мешкають в різних середовищах.

Для хордових характерний ряд специфічних властивостей. Зокрема, для них характерно наявність хорди (нотохорди), що представляє собою гнучку структуру стержневідной форми, що тягнеться вздовж тіла в положенні, що займає у хребетних хребтом.

Хорда є осьовим скелетом. Перебуваючи з вакуолізірован-них клітин, вона зберігається все життя лише у нижчих організмів, але у вищих в ході розвитку заміщується хребцями.

Для хордових характерно також наявність нервового пучка у вигляді трубки над хордою і травної трубки під хордою. Далі, для них характерна наявність в зародковому стані або протягом усього життя численних зябрових щілин, що відкриваються назовні з глоткового району травної трубки і є органами дихання. Нарешті, для них характерно розташування серця або заміщає його судини на черевній стороні.

Поряд зі специфічними рисами для хордових характерні білатерально симетрія, тришарові, вторинна порожнина тіла. Як і полухордовие, хордові є Вториннороті організмами.

Хордових класифікують на підтипи безчерепних (Acrania) і Черепні (Craniata), або Хребетні (Vertebrata).

Безчерепних представлені класом Ланцетники (Amphioxi). Ці тварини є мешканцями прибережних ділянок морів. Найбільш відомий представник цього підтипу - Ланцетник (Branchiostoma lanceolatum). Розміри його складають кілька сантиметрів у довжину У ланцетника відсутні виражені голова, мозок, щелепи, серце. Осьовий скелет у цих тварин представлений хордою. Здатні до вільної локомоції, роздільностатеві. Запліднення відбувається у воді.

В еволюційному плані ланцетники представляють другу стадію в еволюції хордових, яка передувала еволюції хребетних.

Хребетні (Vertebrata) мають дуже вчинені покриви тіла у вигляді шкіри, що складається з двох шарів (багатошарового епідермісу і коріума), похідними якої є луска, пір'я, волосся, кігті і нігті.

У хребетних форм вона замінена хребтом. У дорослому стані більшість хребетних має кістковий скелет. Добре розвинені голова, очі, кінцівки.

М'язова система диференціюється на поперечно-смугасту і гладку мускулатуру.

Травна система дуже складна. Кишечник розділений на три відділи. Є печінка і підшлункова залоза.

Дихальна система представлена зябрами або легкими.

Кровоносна система замкнута, представлена багатокамерних серцем, судинами у вигляді артерій і вен. Клітинний склад крові дуже диференційований. Є незамкнута лімфатична система.

Видільна система недосконала. Вона представлена парними нирки і сечоводу.

Характерною особливістю нервової системи, навіть у нижчих хребетних, є розвинений мозок, а у вищих форм - наявність мозкових півкуль. Нервова система поділяється на центральну і периферичну. Розвинені спеціалізовані органи чуття (ніс, очі, вуха). Розвинуті також залози внутрішньої секреції.

Для хребетних характерні роздільностатеві (крім деяких видів круглоротих), виражений статевий диморфізм.

Переглядів: 3381 | Додав: zimfran6 | Теги: Перебіг, Наявність, Клітин | Рейтинг: 4.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz