Еволюція Неділя, 26.01.2025, 20:01
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2009 » Серпень » 22 » Молекулярний рівень
Молекулярний рівень
11:54

Деякі з цих властивостей виявляються і при дослідженні тел неживої природи, однак в останніх вони характеризуються зовсім іншими особливостями. Наприклад, кристали в насиченому розчині солі можуть «рости». Однак це зростання не має тих якісних та кількісних характеристик, які притаманні росту живого. Тим властивостями, що характеризують живе, існує діалектична єдність, що виявляється в часі і просторі протягом всього органічного світу, на всіх рівнях організації живого.

В організації живого в основному розрізняють молекулярний, клітинний, тканинний, органний, організменний, популяційний, видовий, біоценотіческій і глобальний (біосферний) рівні. На всіх цих рівнях виявляються всі властивості, характерні для живого. Кожен з цих рівнів характеризується особливостями, притаманними іншим рівням, але кожному рівню притаманні власні специфічні особливості.

Молекулярний рівень. Цей рівень є глибинним в організації живого і представлений молекулами нуклеїнових кислот, білків, вуглеводів, ліпідів, і стероїдів, що знаходяться в клітинах і, як уже зазначено, що одержали назву біологічних молекул.

Розміри біологічних молекул характеризуються досить значною різноманітністю, що визначається займаним ними простором в живій матерії. Самими малими біологічними молекулами є нуклеотиди, амінокислоти та цукру. Навпаки, білкові молекули характеризуються значно більшими розмірами. Наприклад, діаметр молекули гемоглобіну людини становить 6,5 нм.

Біологічні молекули синтезуються з низькомолекулярних попередників, якими є окис вуглецю, вода і атмосферний азот і які в процесі метаболізму перетворюються через проміжні з'єднання зростаючої молекулярної маси (будівельні блоки) у біологічні макромолекули з великою молекулярною масою На цьому рівні починаються і здійснюються найважливіші процеси життєдіяльності (кодування і передача спадкової інформації, дихання, обмін речовин і енергії, мінливість та ін.)

Фізико-хімічні специфіка цього рівня полягає в тому, що до складу живого входить велика кількість хімічних елементів, але основною елементарний склад живого представлений вуглецем, киснем, воднем, азотом.

Переглядів: 3964 | Додав: zimfran6 | Теги: Характеристики, Організменний, Молекулярний | Рейтинг: 3.2/4 |
Всього коментарів: 1
1 Natalia  
0
Super jazzed about getting that knwo-how.

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz