Еволюція Середа, 15.05.2024, 20:55
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2009 » Серпень » 10 » «Кров'ю»
«Кров'ю»
11:54

Кількість цих ферментів-різному в застосуванні до різних вірусів. Наприклад, в геномі бактеріального вірусу Т4 закодована інформація про синтез близько 30 вірусних ферментів. Далі геном великих вірусів кодує Нуклеази, що руйнують ДНК клітини-господаря, а також білки, вплив яких на клітинну РНК-полімеразу супроводжується тим, що «оброблена» таким чином РНК-полімераза транскрибуються на різних стадіях вірусної інфекції різні вірусні гени. Навпаки, малі за розмірами ДНК-віруси в більшій мірі залежать від ферментів клітин-господарів. Наприклад, синтез ДНК аденовірусів забезпечується клітинними ферментами.

Реплікація ДНК-вмісних вірусів починається з 0-пункту їх хромосоми, до якого прикріплюються білки клітини-господаря, «притягується» до себе як вірусні, так і клітинні ферменти реплікації.

У деяких РНК-вмісних вірусів в геномі закодовані РНК-залежні транскриптази (зворотні транскриптази). Тому реплікація геному РНК-вмісних вірусів каталізується власної зворотної транскриптазою, яка упаковується в капсид при кожній реплікації вірусів у клітині-господаря. Такі РНК-віруси одержали назву ретровірусів (від лат. Retro - повернення назад).

Класичним прикладом ретровірусів служить вірус саркоми курей Рауса До ретровірусів відносять вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), що є причиною синдрому набутого імунодефіциту (СНІД). Однак РНК вірусу поліомієліту служить як мРНК.

Класифікація вірусів є складною і часто суперечливою. Тим не менше ДНК-содержат і РНК-віруси зазвичай класифікують роздільно на різні сімейства. Наприклад, серед ДНК-вмісних вірусів тварин класифікують сімейства парвовірусов (віруси щурів, собак та ін тварин), паповавірусов (віруси бородавок людини, повному та інші), аде-новірусов (віруси фарингітом і кон'юнктивітів людини, віруси ссавців), поксвірусов (віруси віспи людини і тварин), віруси герпесу (віруси герпесу, оперізуючого лишаю людини, ларинготрахеїту птахів та ін), ірідовіруси (віруси віспи свиней, африканської чуми свиней та ін.)

Серед РНК-вмісних вірусів тварин класифікують сімейства пікорнавірусів (риновіруси людини, вірус поліомієліту людини, поліовіруси тварин, вірус ящуру тварин тощо), реовіруси (віруси тендосіновіта курей та ін), міксовіру-сов (віруси грипу, кору, сказу людини, чуми м'ясоїдних та ін), арбовірусов (віруси кліщового і японського енцефаліту, жовтої лихоманки людини і ін.). Подібні класифікації існують і у випадку вірусів рослин; що стосується фагів, то їх класифікують на основі того, які бактерії вони лізує. Наприклад, кишкові фаги - це фаги, лізує кишкові бактерії, дизентерійні фаги - це фаги, лізує дизентерійні бактерії і т. д.

Оскільки віруси виявлені в клітинах організмів різних систематичних груп, ми розглянемо тут віруси людини, тварин (ссавців), рослин і бактерій роздільно.

Віруси людини і тварин є найбільш вивченими у порівнянні з вірусами іншого характеру. Вони викликають хвороби, багато з яких характеризуються більшою вагою лікування та високою смертністю. Найбільш відомими вірусними хворобами людини є грип, поліомієліт, сказ, віспа, кліщовий енцефаліт та інші, а домашніх тварин - сказ, ящур, чума, віспа, енцефаломієліт та ін, окремі з яких є повальними хворобами.

Морфологія вірусів людини і тварин досить різноманітна, але загалом вони є овальними утвореннями, діаметр яких становить кілька десятків нанометрів Як уже зазначено, репродукція вірусів відбувається тільки в живих клітинах, тобто синтез як вірусного генома (нуклеїнової кислоти), так і білків капсида відбувається тільки в клітинах.

Переглядів: 1428 | Додав: zimfran6 | Теги: Містять При цьому регуляція поділу , Руйнівні, Вплив | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz