Еволюція Четвер, 16.05.2024, 03:26
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2009 » Серпень » 13 » Вивчення лізогенних бактерій дозволило отримати ряд нових даних про роль різних білків в дії фагів генів
Вивчення лізогенних бактерій дозволило отримати ряд нових даних про роль різних білків в дії фагів генів
11:54

Однак ДНК цього фага може включатися в бактеріальну хромосому, перетворюючись на про-фаг. При цьому відбувається так звана лізогенізація бактерій, а бактерії, що містять профаг, називають лізогеннимі. Лізогенние бактеріальні клітини можуть володіти профагом нескінченно довгий час, при цьому не лізіруясь. Лізис із звільненням нових фагочастіц відзначається після впливу на лізоген-ні бактерії будь-якого фактора, наприклад УФ-випромінювання, яке індукує розвиток профага в фаг. Вивчення лізогенних бактерій дозволило отримати ряд нових даних про роль різних білків в дії фагів генів.

Бактеріофаги використовують в медицині як лікувальний і профілактичний засіб у разі окремих бактеріальних хвороб.

Одним з обговорюваних питань є питання про час появи вірусів. Оскільки віруси не містять ані рибосом, ні АТФ і оскільки вони не можуть існувати поза клітинами, то вважають, що вони виникли пізніше клітин.

Що ж до виникнення вірусів, то з цього приводу відомо кілька гіпотез. Спочатку вважали, що вони є бактерії, включаючи в соматичні клітини і стали там дегенеративними формами. У порядку обгрунтування цієї гіпотези наводили дані про великі віруси, які можна бачити в світловому мікроскопі з великою роздільною здатністю. Однак з початком розвитку молекулярної біології на походження вірусів стали дивитися по-іншому. Пререквізітом до появи вірусів стали вважати формування послідовностей ДНК, здатних до реплікація. Так як ці молекулярні події припустив-кові представлялися подібними з подіями, які передують появі плазмід (утворення кільцевих молекул ДНК з властивостями репліконов з повторюваних послідовностей ДНК на основі реципрокного Кросинговер), то в сучасній літературі чітко позначилася тенденція розглядати походження, принаймні, бактеріальних вірусів спільно з бактеріальними плазмідами, причому додатковою підставою до такого розгляду зазвичай вважають схожість з ряду властивостей між помірними фагами і плазміди.

По-перше, як помірні фаги, так і плазміди (чинники перенесення) здатні до автономної реплікації в цитоплазмі і до включення в хромосому.

По-друге, чинники перенесення детермінують синтез специфічних клітинних рецепторів, які в окремих випадках подібні з рецепторами для адсорбції фагів.

Нарешті, фактори переносу, як і бактеріальні віруси, побудовані з нуклеїнової кислоти одного типу, залежать у своєму метаболізмі від клітини-господаря і інфекціозни по відношенню до клітини-господаря.

Таким чином, бактеріальні віруси відповідають ряду важливих критеріїв, звичайно використовуваних у визначенні плазмід. З цієї причини плазміди можна розглядати в якості бактеріальних вірусів, у яких замість механізму, що забезпечує синтез білкової оболонки, одержав розвиток механізм, що забезпечує їх кон'югатівность і ефективне розповсюдження серед бактерій різних видів і родів.

Отже, бактеріальні віруси по відношенню до плазми-мідам є прогресивними структурами, які в ході еволюції набули спеціалізовані функції, необхідні для здійснення складного циклу - відтворення інфекційних вірусних часток і для існування за межами клітини-хазяїна (в позаклітинній формі).

Переглядів: 1092 | Додав: zimfran6 | Теги: Розвиток, Вивчення, Бактерій | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz