Еволюція Четвер, 16.05.2024, 00:14
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » 2009 » Серпень » 15 » Розрізняють неживі і живі системи
Розрізняють неживі і живі системи
11:54

Цей вплив може виражатися як в їх здатності переносити генетичну інформацію від одних організмів до інших горизонтально, так і в способах діяти в якості мутагенів (див. гл. X).

Назвіть найбільш відомі віруси людини і хвороби, які викликаються цими вірусами.

Чи реально допущення впливу вірусів на еволюцію організмів, в яких вони паразитують? У разі позитивної відповіді сформулюйте аргументи на користь цього припущення.

У широкому плані під системою (від грец. Systema - ціле, складене з частин) звичайно розуміють будь-яку сукупність взаємопов'язаних, розташованих у певному порядку частин якого-небудь єдиного цілісного утворення або сукупність принципів будь-якої теорії. Розрізняють неживі і живі системи. Неживими системами є системи аксіом і визначень, системи числення, що використовуються в математиці, системи інформації та інші. Навпаки, живі системи є категоріями біологічними.

Живі системи характеризуються рядом особливостей, які відрізняють їх від живих систем. Найважливіша особливість живих систем полягає в тому, що їх життя неможливе без припливу в них енергії, обміну речовин та обміну інформацією. Можна сказати, що вони взаємодіють з середовищем і з цієї причини є відкритими системами. Далі для живих систем характерна здатність до самовідтворення, саморегуляції та самовідтворення, в основі якого лежить здатність до відновлення пошкоджень власного генетичного матеріалу. Нарешті, всім живим системам властива сувора просторово-часова організація, що дозволяє їх існування в часі і просторі і заснована на єдності структурно-функціональних зв'язків між їх частинами.

Живими системами є клітини, тканини, органи, системи органів, організми, популяції організмів, екологічні системи, біосфера в цілому. Почавши з опису уявлень про сутність життя, властивості і рівнях організації живого, у цьому розділі ми зупинимося на будову і функції клітин, а також на зростанні, розмноженні та індивідуальному розвитку організмів.

Загальним методологічним підходом до розуміння сутності життя в даний час є розуміння життя як процесу, кінцевим результатом якого є самовідновлення, що виявляється в самовідтворення. Все живе відбувається тільки з живого, а будь-яка організація, властива живому, виникає тільки з іншої подібної організації. Отже, сутність життя полягає в її самовідтворення, в основі якого лежить координація фізичних і хімічних явищ і що забезпечується передачею генетичної інформації від поколінь до поколінь. Саме ця інформація забезпечує самовідтворення і саморегуляцію живих істот. Тому життя - це якісно особлива форма існування матерії, пов'язана з відтворенням. Явища життя являють собою форму руху матерії, вищою в порівнянні з фізичною і хімічною формами її існування.

Живе побудовано з тих же хімічних елементів, що і неживе (кисень, водень, вуглець, азот, сірка, фосфор, натрій, калій, кальцій та інші елементи).

Переглядів: 5002 | Додав: zimfran6 | Теги: Допущення, Сукупність, Визначень | Рейтинг: 3.8/5 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz