Еволюція Четвер, 16.05.2024, 09:54
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2009 » Серпень » 21 » Здатністю до руху володіють всі живі істоти
Здатністю до руху володіють всі живі істоти
11:54

У організмів, що мають нервову систему, подразливість проявляється у вигляді рефлекторної діяльності. У тварин сприйняття зовнішнього світу здійснюється через першу сигнальну систему, тоді як у людини в процесі історичного розвитку сформувалася ще й друга сигнальна система. Завдяки подразливості організми врівноважуються із середовищем. Вибірково реагуючи на фактори середовища, організми «уточнюють» свої відносини з середовищем, в результаті чого виникає єдність середовища та організму.

Рух. Здатністю до руху володіють всі живі істоти. Багато одноклітинні організми рухаються за допомогою особливих органоидов. До руху здатні і клітини багатоклітинних організмів (лейкоцити, блукаючі сполучнотканинні клітини та інші), а також деякі клітинні органели. Досконалість рухової реакції досягається в м'язовому русі багатоклітинних тварин організмів, яке полягає в скороченні м'язів.

Внутрішня регулювання. Процеси, що протікають в клітинах, схильні до регуляції. На молекулярному рівні регуляторні механізми існують у вигляді зворотних хімічних реакцій, основу яких складають реакції з участю ферментів, що забезпечують замкнутість процесів регуляції за схемою синтез - розпад - ресинтез. Синтез білків, включаючи ферменти, регулюється за допомогою механізмів репресії, індукції і позитивного контролю. Навпаки, регуляція активності самих ферментів відбувається за принципом зворотного зв'язку, що полягає в інгібі-рованії кінцевим продуктом. Відомо також регулювання шляхом хімічної модифікації ферментів. У регуляції активності клітин беруть участь гормони, що забезпечують хімічну регуляцію.

Будь-яке ушкодження молекул ДНК, викликане фізичними або хімічними факторами впливу, може бути відновлено за допомогою одного або декількох ферментативних механізмів, що являє собою саморегуляцію. Вона забезпечується за рахунок дії контролюючих генів і в свою чергу забезпечує стабільність генетичного матеріалу і закодованою ньому генетичної інформації.

Специфічність взаємовідносин із середовищем. Організми живуть в умовах певного середовища, яка для них служить джерелом вільної енергії та будівельного матеріалу. У рамках термодинамічних понять кожна жива система (організм) являє собою «відкриту» систему, що дозволяє взаємно обмінюватися енергією та речовиною в середовищі, в якому існують інші організми і діють абіотичні фактори. Отже, організми взаємодіють не тільки між собою, але і з середовищем, з якої вони отримують все необхідне для життя. Організми або відшукують середу, або адаптуються (пристосовуються) до неї. Формами адаптивних реакцій є фізіологічний гомеостаз (здатність організмів протистояти факторам середовища) і гомеостаз розвитку (здатність організмів змінювати окремі реакції при збереженні всіх інших властивостей). Адаптивні реакції визначаються нормою реакції, яка генетично детермінована і має свої межі. Між організмами і середовищем, між живою та неживою природою існує єдність, що полягає в тому, що організми залежать від середовища, а середовище змінюється в результаті життєдіяльності організмів. Результатом життєдіяльності організмів є виникнення атмосфери з вільним киснем і грунтового покриву Землі, освіта кам'яного вугілля, торфу, нафти і т. д.

Узагальнюючи відомості про властивості живого, можна зробити висновок, що клітини являють собою відкриті ізотермічні системи, які здатні до самозбірки, внутрішньої регуляції і до самовідтворення. У цих системах здійснюється безліч реакцій синтезу та розпаду, каталізуються ферментами, синтезуються всередині самих клітин.

Властивості, перераховані вище, притаманні тільки живому.

Переглядів: 2903 | Додав: zimfran6 | Теги: Рух, Сприйняття, Подразливість | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz