Еволюція Середа, 15.05.2024, 23:12
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2009 » Серпень » 23 » На молекулярному рівні відбувається багато мутації
На молекулярному рівні відбувається багато мутації
11:55

Більше того, біосинтезу нуклеїнових кислот, амінокислот і білків протікають за подібною схемою у всіх організмів незалежно від їх видової приналежності. Універсальними є також окислення жирних кислот, Глік-ліз і інші реакції. Наприклад, гліколіз відбувається в кожній живій клітині всіх організмів-еукаріотів і здійснюється в результаті 10 послідовних ферментативних реакцій, кожна з яких каталізується специфічним ферментом. Всі аеробні організми-еукаріоти володіють молекулярними «машинами» в їх мітохондріях, де здійснюється цикл Кребса і інші реакції, пов'язані із звільненням енергії. На молекулярному рівні відбувається багато мутації. Ці мутації змінюють послідовність азотистих основ у молекулах ДНК.

На молекулярному рівні здійснюється фіксація променистої енергії та перетворення цієї енергії в хімічну, що запасається в клітинах у вуглеводах та інших хімічних сполуках, а хімічної енергії вуглеводів і інших молекул - в біологічно доступну енергію, що запасається у формі макроенергетіческіх зв'язків АТФ. Нарешті, на цьому рівні відбувається перетворення енергії макроергічних фосфатних зв'язків в роботу - механічну, електричну, хімічну, осмотичну, механізми всіх метаболічних і енергетичних процесів універсальні.

Біологічні молекули забезпечують також спадкоємність між молекулярною і наступним за ним рівнем (клітинним), тому що є матеріалом, з якого утворюються надмолекуляр-ні структури. Молекулярний рівень є «ареною» хімічних реакцій, які забезпечують енергією клітинний рівень.

Клітинний рівень. Цей рівень організації живого представлений клітинами, що діють в якості самостійних організмів (бактерії, найпростіші та інші), а також клітинами багатоклітинних організмів. Найголовніша специфічною рисою цього рівня полягає в тому, що з нього починається життя. Будучи здатними до життя, росту і розмноження, клітини є ос-іовной формою організації живої матерії, елементарними еди-Віцамі, з яких побудовані всі живі істоти (прокаріоти і еукаріоти). Між клітинами рослин і тварин немає принципових відмінностей щодо структури та функцій. Деякі відмінності стосуються лише будови їх мембран і окремих органел. Помітні відмінності в будові є між клітинами-прокаріотів і клітинами організмів-еукаріотів, але у функціональному плані ці відмінності нівелюються, бо скрізь діє правило «клітина від клітини». Надмолекулярних структури на цьому рівні формують мембранні системи та органели клітин (ядра, мітохондрії та ін.)

Специфічність клітинного рівня визначається спеціалізацією клітин, існуванням клітин як спеціалізованих одиниць багатоклітинного організму. На клітинному рівні відбувається розмежування і впорядкування процесів життєдіяльності в просторі і в часі, що пов'язано з приуроченість функцій до різних субклітинному структурам. Наприклад, у клітин еукаріотів значно розвинені мембранні системи (плазматична мембрана, цитоплазматична мережу, пластинчастий комплекс) і клітинні органели (ядро, хромосоми, центріолі, мітохондрії, пластиди, лізосоми, рибосоми).

Мембранні структури є «ареною» найважливіших життєвих процесів, причому двошарове будова мембранної системи значно збільшує площу «арени».

Переглядів: 1942 | Додав: zimfran6 | Теги: реакцій, Окислення, Інші | Рейтинг: 1.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz