Еволюція Середа, 15.05.2024, 16:21
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Архів матеріалів

Налічують близько 10 000 видів цих тварин. Їх довжина становить від часток міліметра до 2,5 м. Характеризуються насамперед метамерії, що полягає в розділенні їх тіла внутрішніми перегородками на сегменти, які функціонально практично самостійні. Тіло диференційовано на головну частину, середню частину і анальний район.

Для черви характерні білатерально симетрія, трехслой-ність, вторинна (целомічну) порожнину тіла, шкірно-м'язовий мішок, наявність травної, дихальної, кровоносної, нервової і статевої систем, а також органів руху (параподій) у кожному сегменті. Кільчасті черви побудовані таким чином, що зовнішня трубка, або стінка їх тіла, відокремлена від внутрішньої трубки травного каналу целомічну простором.

Кільчасті черви мають значення у кругообігу речовин у природі, служать їжею риб, у тому числі і промислових. Земляні хробаки сприяють розпушування грунту і збагачення її органічними речовинами. Вони поліпшують також водний і газовий баланс грунту.

У м ... Читати далі »

Переглядів: 827 | Додав: zimfran6 | Дата: 29.07.2009 | Коментарі (0)

Зокрема, війчасті черв'яки відбулися або від реброплавів, або від бескішечних предкової форм, які перейшли до повзання. Сисун походять від війчасті хробаків, що перейшли до паразитичного способу життя. Відповідно до однієї з гіпотез стрічкові черв'яки відбулися теж від війчасті, але в процесі паразитизму у них розвинулися органи фіксації, піддалася інтенсивному розвитку статева система. За іншою гіпотезою стрічкові черв'яки відбулися від стародавніх трематод.

Тип Круглі черви (Nema-thelminthes). Круглі черви характеризуються подовженим циліндричним тілом, які не мають сегментації і вій на поверхні. Налічують більше 10 000 видів цих організмів. Вони адаптовані до життя майже в усіх екологічних нішах, багато з них є паразитами рослин, тварин і людини.

Круглі черви характеризуються тришарової, білатеральної симетрією, наявністю первинної порожнини тіла і шкірно-мус-кульно мішка. Крім круглої форми, типовим для гельмінтів цього типу є наявність м'язової, травної, вид ... Читати далі »

Переглядів: 955 | Додав: zimfran6 | Дата: 28.07.2009 | Коментарі (0)

Їх личинкові стадії є дрібними організмами, не здатними до сприйняття їжі, а також з обмеженою локомоторна здатністю і часом життя. У деяких видів лише один екземпляр на 1 млн особин є щасливим в переживанні. Тому переживання паразитичних видів забезпечується, можливо, лише їх гігантської репродуктивної здатністю.

Тип ділять на три класи: війчасті, або Турбелляріі (Turbellaria), сисун, або трематод (Trematoda) і Стрічкові (Cestoda).

Війчасті, або Турбелляріі (Turbellaria) є найбільш примітивними плоскими гельмінтами. Їх розміри в довжину становлять близько 5 мм. Відомо приблизно 3000 видів турбеллярій. Вони є мешканцями в основному прісних і солонуватих вод. Ведуть вільний спосіб життя. Найбільш відомим представником тварин цього класу є планарій. Однак багато турбеллярій паразитують в організмі морських ракоподібних, риб та інших тварин.

Турбелляріі не мають ні господарського, ні будь-якого іншого вираженого значення, якщо не брати до уваги їх використа ... Читати далі »

Переглядів: 1034 | Додав: zimfran6 | Дата: 27.07.2009 | Коментарі (0)

В одних плоских хробаків поверхневий (покривний) епітелій забезпечений віями або навіть джгутиками, в інших він характеризується тим, що ядра та цитоплазма зміщуються в глиб тіла, формуючи так званий погружной епітелій (тегумент). Покривний епітелій і розташована під ним шкірна мускулатура формують шкірно-м'язовий мішок. Простір між мішком і внутрішніми органами заповнений паренхіми, яка є похідною мезодерми. Травна система у деяких плоских хробаків представлена ротовим отвором, глотка, стравохід і кишкою, а у деяких (у стрічкових) її зовсім немає. Всі плоскі хробаки гермафродити.

Плоскі черви є первічноротимі тваринами. Вони характеризуються також відсутністю метамерії, скелетної, судинної та дихальної систем.

Серед гельмінтів, що належать до цього типу, широко поширений паразитизм. В межах типу простежуються групи (таксони), представники яких мають рисами поступового переходу від вільноживучих до паразитичним формам. Це виявляється в тому, що органи, які найбіл ... Читати далі »

Переглядів: 1106 | Додав: zimfran6 | Дата: 26.07.2009 | Коментарі (0)

У будь-якому випадку вважають, що найбільш прогресивною формою в світі найпростіших є інфузорії.

Тип Губки (Spongia). Цей тип представлений найбільш примітивними багатоклітинними організмами, клітини яких, однак, диференційовані Відомо близько 3000 видів губок. Будучи мешканцями морів, ведуть нерухомий спосіб життя на дні або на різних підводних предметах.

Губки - це колоніальні організми. Для них характерні різноманітна форма, м'яке і еластичне тіло, пронизане порами, в які надходить вода, різне забарвлення. Мають внутрішній скелет (вапняний, крем'яний або рогової). Мають також центральну (гастрального) порожнину.

Для дихання використовують розчинений у воді кисень. Харчуються органічними залишками рослин і тварин, а також простими і бактеріями. Нові дослідження показали, що морські губки здатні поглинати і розчиняти дрібні кварцові частинки, що пов'язують з потребою губок в аскорбінової кислоти. Ця здатність є унікальною в світі тварин.

Для гу ... Читати далі »

Переглядів: 2878 | Додав: zimfran6 | Дата: 25.07.2009 | Коментарі (0)

Час створення паразита (шізогоніі) для Р. falciparum, P. vivax, Р. ovale складає 48 годин, а для Р. malariae - 72 години, в результаті чого в першому випадку у хворих має місце 2-денна, а в другому - 3-денна лихоманка.

Статеве розмноження малярійних плазмодіїв відбувається в організмі комара і пов'язано з розвитком там гамонтов і перетворенням останніх у гамети, які зливаються і дають початок диплоїдні зигота. Коли навколо зигот з'являється мембрана, то це супроводжується їх інцістірованіем, тобто утворенням ооцист (оокі-нет). Ооцисти піддаються потім мейотіческому поділу, тобто спорогоніі, в результаті якої всередині ооцист формуються гаплоід-ні спорозоїти. Будучи інвазійних формою, останні при живленні комара на шкірі людини потрапляють в її кров і цикл розвитку починається спочатку.

Збудник токсоплазмозу (Т. gondii), яким хворіють людина і тварини, також характеризується складний шлях розвитку. Частина циклу токсоплазм проходить в організмі кішки, частина - в ... Читати далі »

Переглядів: 906 | Додав: zimfran6 | Дата: 24.07.2009 | Коментарі (0)

Серед організмів цього підтипу розрізняють вільноживучих (Е. viridis) та паразитів, для яких характерні складні цикли розвитку. Найбільш відомими паразитами людини є три-паносоми (Trypanosoma brucei gambiense і Т. brucei rhodesiense), які викликають трипаносомоз (африканську сонну хвороба), лейшманіі (Leishmania tropica major, L. tropica minor і L. donovani), які викликають лейшманіоз, трихомонади ( Trichomonas vaginalis), що викликають трихомоноз, і лямблії (Lamblia intestinalis), що викликають лямбліоз.

Саркомастігофори представляють собою групу найдавніших орга-нізмов-еукаріотів.

Тип Споровікі (Sporozoa). Організми цього типу характеризуються простотою організації. Вони не мають органоидов травлення та виділення. Живлення, дихання і виділення забезпечуються всією поверхнею їх тіла. Всі споровікі є внутрішньоклітинними паразитами. Налічують близько 20 000 видів. Всі вони є паразитами тварин багатьох систематичних груп. Серед них найбільш відомими є паразитами з ... Читати далі »

Переглядів: 799 | Додав: zimfran6 | Дата: 23.07.2009 | Коментарі (0)

Цей тип представлений найбільш примітивними організмами серед всіх найпростіших. Загальними властивостями організмів цього типу є наявність у них одного ядра і здатність утворювати в результаті переливання цитоплазми псевдоподии (ложноножкі), які служать для пересування і захоплення їжі, або джгутики. Налічують близько 18 000 видів.

Саркомастігофори є мешканцями в основному солоних (морських) вод, проте живуть також і в прісній воді, у вологому грунті. Багато паразитують в організмі тварин і людини.

У складі типу Саркомастігофори класифікують два підтипи - Саркодовие (Sarcodina) і Жгутіконосци (Mastigophora).

Підтип Саркодовие (Sarcodina). Типовими представниками Саркодових є прісноводна амеба (Amoeba proteus, і дизентерійну амеба (Entamoeba histolytica). Прісноводна амеба мешкає в калюжах, ставках. В її цитоплазмі розрізняють два шари - ектоплазму і ендоплазму. Містить одне ядро. Пересувається за допомогою псевдоподии. Розмножується безстатевим шляхом ( ... Читати далі »

Переглядів: 1750 | Додав: zimfran6 | Дата: 22.07.2009 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4
Форма входу

Пошук

Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz