Еволюція Четвер, 16.05.2024, 12:54
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Архів матеріалів

Одним з нащадків цих плазунів є відносно мало модифікована зараз Гаттер. Ящірки і змії розвинулися з предкової форм діапсід в результаті подальшої модифікації черепа. Інші діапсід-ні форми дали початок археозаврам ( «правлячим рептиліям»), нащадками яких є крокодили, що з'явилися в кінці тріасу. У мезозої ця група була квітучою у вигляді динозаврів і літаючих плазунів. Одна з гілок діапсід могла бути предкової для птахів.

Припускають, що дуже рання бічна гілка зі стовбура стародавніх котілозавров дала лінію, що веде до терапсідам, що представляє собою плазунів, що нагадують ссавців. Залишки цих тварин виявляють у перму і тріасі. Вони є мостом між рептиліями і ссавців, перші з яких з'явилися наприкінці тріасу.

Клас Птахи (Aves) - ця систематична група представлена хребетними тваринами, біологічні та анатомічні властивості яких визначаються наявністю у них пристосувань для польоту і пересувань по твердому субстрату. Відомо близько 9000 видів. Живуть по всій земній ... Читати далі »

Переглядів: 974 | Додав: zimfran6 | Дата: 05.08.2009 | Коментарі (0)

Кожного дихання вже немає, що призвело до вдосконалення легких як єдиного органу дихання і до участі в диханні грудної клітки.

Кровоносна система також характеризується подальшим вдосконаленням. Серце трикамерне, шлуночок розділений неповною перегородкою на венозну та артеріальну половини. Справжнє чотирикамерне серце зустрічається лише у крокодилів, у яких правий і лівий шлуночок повністю відокремлені, тобто розділені тонкою перегородкою. У плазунів два кола кровообігу, але вони ще не повністю розділені (навіть у крокодилів), внаслідок чого кров ще частково змішується в спинний аорті (як і у земноводних).

Видільна система представлена парою вторинних тазових нирок (метанефрос) і парою сечоводів, що впадають в клоаку, в яку одночасно відкривається і сечовий міхур. Особливість будови нирок полягає в тому, що при зменшенні відносної фільтраційної площі клубочків збільшена протяжність канальців. Осморегулірующая функція нирок майже не виражена, тому що в тілі плазун ... Читати далі »

Переглядів: 2188 | Додав: zimfran6 | Дата: 05.08.2009 | Коментарі (1)

Живуть у багатьох зонах земної кулі. Характерною особливістю їх є те, що вони розмножуються на суші яйцями, дихають виключно легкими, а шкіра має рогові покриття. Для яєць характерна наявність захисної оболонки (шкаралупи) і велику кількість жовтка, що вже саме по собі означає перше пристосування до життя на суші. У організмів цього класу розвинулися також оболонки, що оточують ембріон (один з цих оболонок є амніон). Завдяки цим важливим репродуктивним пристосуванням плазунів відносять до амніотам (разом з птахами і ссавців).

У плазунів отримали подальший розвиток п'ятипалі кінцівки. Вперше у них з'являється кора великих півкуль.

Покрови тіла представлені шкірою, яка вкрита роговими лусочками, щитками або пластинками і не містить слизових залоз. Такі властивості шкіри забезпечують незалежність осмотичного тиску в тілі від навколишнього середовища.

Тіло складається з голови, шиї, тулуба, хвоста та кінцівок (крім змій). Скелет характеризується прогресивним ... Читати далі »

Переглядів: 908 | Додав: zimfran6 | Дата: 04.08.2009 | Коментарі (0)

Вони мешкають поблизу водойм, у вологих місцях або водоймах у всіх районах світу. У них вперше з'являється голос. Як наземних тварин вони примітивні, причому їх недосконалість відбивається на будову і функції всіх їх систем органів.

Покрови земноводних представлені голою шкірою, покритою слизом.

Скелет розділений на шийний і крижовий відділи. У черепі ще зберігаються залишки хрящової тканини, характерної для кістеперих риб. Грудної клітки і ребер немає, але вже є п'ятипалі передні і задні кінцівки, розвинені плечовий і тазовий пояси кінцівок.

Мускулатура добре розвинена і складається з м'язів, рухові функції яких специфічні.

Травна система складається з ротової порожнини, що переходить в глотку, стравоходу, шлунка та кишечнику, що закінчується клоакою. Розвинений мову. Є печінка, підшлункова залоза, а також слинні залози.

Дихальна система характеризується тим, що у дорослих форм дихання здійснюється за допомогою зябер, а у дорослих - ле ... Читати далі »

Переглядів: 1507 | Додав: zimfran6 | Дата: 03.08.2009 | Коментарі (1)

Видільна система представлена первинними нирками. Нервова система характеризується більш прогресссівним розвитком в порівнянні з круглороті, тому що півкулі переднього мозку більш розвинені. У середньому мозку є вигин, характерний для всіх хребетних. Центри почуттів розташовані в різних відділах мозку. З головного мозку виходить 10 пар нервів, що починаються спинним і черевним корінцями. Вегетативна нервова система представлена руховими волокнами блукаючого нерва. Вона іннервують всі внутрішні органи.

Кісткові риби роздільностатеві. Запліднення зовнішнє, у деяких видів внутрішнє.

Кісткові риби мають величезне господарське значення, будучи джерелом продовольства, іноді кормом для домашніх тварин.

Важливо відзначити, що риби деяких видів служать проміжними господарями для гельмінтів, які є збудниками опісторхозу, діфіллоботріоза, а також сировиною для отримання ліків (риб'ячий жир), або є отруйними тваринами, що представляють небезпеку для здоров'я людини. ... Читати далі »

Переглядів: 804 | Додав: zimfran6 | Дата: 03.08.2009 | Коментарі (0)

Налічують близько 730 видів цих риб. Найбільш відомими представниками цього класу є акули і скати Розміри хрящових риб становлять від декількох міліметрів до декількох метрів у довжину. Характерними особливостями їх є хрящової скелет, шкіра, покрита плакоіднимі (зубовидних) лусками, парні кінцівки - плавці, зуби, покриті емаллю, 5-7 пар зовнішніх зябрових щілин (у пластини-зябрових), відсутність шкірних кісток і плавального міхура. Для більшості хрящових риб характерні також поперечний рот і головний мозок прогресивного будови.

У цих тварин розмноження відбувається шляхом відкладання яєць, яйце-живонародження і живонародження.

Хрящові риби мають деякий господарське значення. Окремі види є отруйними для людини.

Перші хрящові риби мешкали в древніх морях вже близько 300 млн. років тому, сучасні форми з'явилися близько 150 мільйонів років тому. Припускають, що вони являють собою бічну філогенетичний гілку.

Клас Кісткові риби (Osteichthyes) у видово ... Читати далі »

Переглядів: 3596 | Додав: zimfran6 | Дата: 02.08.2009 | Коментарі (0)

Чоловічі та жіночі статеві залози парні, запліднення зовнішнє або внутрішнє. Для деяких хребетних характерний розвиток з метаморфозом.

В межах підтипу відзначається гігантське структурний і функціональний різноманітність організмів, що ускладнює їх класифікацію і виключає поки єдину думку про кількість класів в цьому підтипів. Однак найбільш поширеною є класифікація, в якій виділяють класи Круглороті (Cyclostomata), Хрящеві риби (Chonrichthyes), Кісткові риби (Osteichthyes), Земноводні, або амфібії (Amphibia), Плазуни, або Рептилії (Reptilia), Птахи (Aves) і ссавці, або Звірі (Mammalia).

Оскільки у хребетних теж знайдені гени кластерів нох (4 кластера по 9-11 генів), то вважають, що дублікації цих генів у примітивних хордових, а потім у ранніх хребетних дозволила еволюцію в напрямку спільного плану будови і схожих систем органів.

Клас Круглороті (Cyclostomata) представлені примітивними тваринами, що живуть в морських і прісних водах помірних широт обох п ... Читати далі »

Переглядів: 893 | Додав: zimfran6 | Дата: 02.08.2009 | Коментарі (0)

Хордові є головним типом тваринного світу. У цьому типі налічують понад 42 000 видів, що мешкають в різних середовищах.

Для хордових характерний ряд специфічних властивостей. Зокрема, для них характерно наявність хорди (нотохорди), що представляє собою гнучку структуру стержневідной форми, що тягнеться вздовж тіла в положенні, що займає у хребетних хребтом.

Хорда є осьовим скелетом. Перебуваючи з вакуолізірован-них клітин, вона зберігається все життя лише у нижчих організмів, але у вищих в ході розвитку заміщується хребцями.

Для хордових характерно також наявність нервового пучка у вигляді трубки над хордою і травної трубки під хордою. Далі, для них характерна наявність в зародковому стані або протягом усього життя численних зябрових щілин, що відкриваються назовні з глоткового району травної трубки і є органами дихання. Нарешті, для них характерно розташування серця або заміщає його судини на черевній стороні.

Поряд зі специфічними рисами для х ... Читати далі »

Переглядів: 3314 | Додав: zimfran6 | Дата: 01.08.2009 | Коментарі (0)

Розміри тіла дорослих форм коливаються від 1 мм до 17 метрів. Для них характерна білатерально симетрія, але зміщення органів дуже часто спотворює її. Їх тіло сегментовано, не має кінцівок і покрито раковиною. Характерно різноманітність форм раковин У деяких видів раковина поширюється лише на частину тіла, яке вкрите шкірної складкою - мантією. Порожнина тіла представлена в основному гемоцелью. М'якотілі володіють всіма основними системами органів, що формуються з екто-, ендо мезодерми.

Травна система представлена звивистих трубкою. Дихальна система представлена шкірними зябрами, які розташовані під кож-ної мантією. Кровоносна система не замкнута. Серце складається з шлуночка та одного-двох передсердь. Кров містить Гемоціанін, іноді гемоглобін.

Деякі з цих тварин мають промислове значення (устриці, мідії, морські гребінці, восьминоги та інші). Окремі представники цього типу мають медичне значення, тому що є проміжними господарями патогенних трематод (ланцетоподібн ... Читати далі »

Переглядів: 63666 | Додав: zimfran6 | Дата: 31.07.2009 | Коментарі (4)

Нервова система забезпечує складні рухові та поведінкові реакції.

Статева система і репродуктивний процес членистоногих характеризуються також, е великою різноманітністю. Більшість членистоногих роздільностатеві, але зустрічаються і гермафродити, головним чином серед ракоподібних. Серед комах досить звичайний партеногенез, хоча нормальна статева репродукція в певні інтервали зустрічається навіть серед партеногенетичного видів. У більшості членистоногих чоловічі статеві клітини переносяться в порожнину черевця самок, де пізніше вони запліднюють яйцеклітини. Організми багатьох видів розвиваються з метаморфозами.

Зростання членистоногих характеризується періодичністю, тому що відбувається під час линьок, кожна з яких контролюється гормонально.

Класифікація членистоногих дуже складна, оскільки серед них існує багато філогенетичних ліній. Однак у рамках однієї з класифікацій їх класифікують на три підтипи: Жаберноди-шащіе (Branchiata) з класом Ракоподібні (Cr ... Читати далі »

Переглядів: 2386 | Додав: zimfran6 | Дата: 30.07.2009 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 »
Форма входу

Пошук

Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz